معرفی نرم‌افزار فستو فلوئیدسیم (FESTO FluidSIM)

لوگو معرفی نرم‌افزار FESTO FluidSIM

اطلاعات نرم‌افزار


نام: فستو فلوئیدسیم (FESTO FluidSIM)
توسعه دهنده: فستو (FESTO)
کشور: آلمان (Germany)
وب سایت رسمی:
www.festo.com

کاور معرفی نرم‌افزار FESTO FluidSIM

 

فستو فلوئیدسیم (FESTO FluidSIM) یک نرم‌افزار جامع برای ایجاد، شبیه‌سازی، آموزش و مطالعه مدارهای پنوماتیکی، هیدرولیکی و دیجیتالی است.

پنوماتیک (Pneumatic، نیوماتیک) برگرفته از واژه یونانی πνεῦμα به ‌معنی نفس یا هوا، نوعی فناوری است که به مطالعه و به‌کارگیری گازهای فشرده برای ایجاد نیروی مکانیکی می‌پردازد. از فناوری گازهای فشرده به‌طور گسترده‌ای در صنعت استفاده می‌شود و کارخانه‌ها از هوای فشرده برای کنترل دستگاه‌های ابزار دقیق استفاده می‌کنند. اکثر سیستم‌های پنوماتیکی به‌کار رفته در صنعت معمولاً با هوای فشرده یا گازهای بی‌اثر فشرده راه‌اندازی می‌شوند؛ مانند: کمپرسورهای سیلندری و موتورهای هوایی. پنوماتیک فرصتی را برای ارتقای سطح توانایی صنعتی فراهم کرده و با استفاده از پنوماتیک تجهیزاتی ساخته شده که تغییرات شگرفی را در هر زمینه ایجاد کرده ‌است.

هیدرولیک نیز (Hydraulics) برگرفته از واژه یونانی Υδραυλική، نوعی فناوری است که به روش‌های کاربردی استفاده از سیالات تحت فشار می‌پردازد. سامانه‌های هیدرولیکی که از جمله سامانه‌های انرژی سیالات هستند، برای انتقال انرژی استفاده می‌شوند. مزیت هیدرولیک نسبت به روش‌های انتقال انرژی مکانیکی و الکتریکی، قابلیت افزایش نیرو در حین انتقال و تغییر سریع جهت حرکت است؛ از آنجا که در هیدرولیک انتقال انرژی با کمک یک سیال هیدرولیک انجام می‌شود و سیالات به طور کلی قابلیت شکل‌پذیری دارند و می‌توان آن‌ها را از مسیرهای دلخواه عبور داد.

این نرم‌افزار محصول شرکت فستو (FESTO)، یک شرکت مهندسی آلمانی از پیشروهای جهان در صنعت پنوماتیک و اتوماسیون، می‌باشد. فستو در سال ۱۹۲۵ میلادی در آلمان تأسیس شد و مقر آن در اسلینگن آم نکا قرار دارد. به کمک فلوئیدسیم، شبیه‌سازی سیستم‌های کنترلی و فرآیندهای مربوط به آن به صورت استاندارد در صنعت پیاده‌سازی شده که هم باعث کاهش تلفات انرژی و هم تضمین کارایی بیشتر و کیفیت بهتر شده است. این نرم‌افزار ابزار مورد نیاز برای ترسیم، شبیه‌سازی، تست و کنترل سیستم‌های پنوماتیکی و هیدرولیکی را در محیطی ساده و گویا در اختیار شما قرار می‌دهد و یکی از بهترین و کامل‌ترین نرم‌افزارها در این زمینه می‌باشد.

برخی از ویژگی‌های این نرم‌افزار عبارتند از:

  • ترسیم سیستم‌های پنوماتیک و هیدرولیک و مدارهای فرمان کنتاکتوری

  • شبیه‌سازی مدل‌های فیزیکی پیچیده و دقیق مبتنی بر محاسبات ریاضی

  • ایجاد نمودارهای گرافیکی از مدارها به همراه شرح مفصلی از تمام اجزای سازنده

  • دارای تکنولوژی کنترل حلقه نسبی و بسته برای پنوماتیک و هیدرولیک

  • مناسب برای انجام پروژه‌های آموزشی، درسی، مطالعاتی و صنعتی